Вимоги до змісту та оформлення

В И М О Г И
до змісту та оформлення статей
у фаховому виданні «Обрії»

Рукописи статей, що подаються до видруку у фаховому виданні Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, не повинні бути раніше опублікованими та мають витримувати належний науково-технічний рівень.
Редакція журналу у своїй діяльності стосовно подачі матеріалів керується вимогами чинних в Україні основних правових і нормативних документів: Законів України “Про видавничу справу”, “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, “Про авторське право і суміжні права”, а також міждержавного стандарту ГОСТ 7.5–88 “СИБИД. Журналы, сборники, информационные издания. Элементы издательского оформления” (від 01.10.2010 набуває чинності ДСТУ 7152 : 2010 “Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках”).
Матеріали, що подають для публікації, повинні містити елементи, визначені постановою президії ВАК України “Про підвищення вимог до фахових видань, віднесених до переліків ВАК України” від 15.01.2003 р. № 7-05/1, а саме: УДК; ім’я та прізвище автора, назва статті, анотація (де викладений основний зміст матеріалу), ключові слова українською, російською та англійською мовами; мета дослідження українською мовою, що повинно передувати викладу самого матеріалу.
Стаття має бути побудована за такою структурою: анотація (не менше десяти рядків); постановка проблеми в загальному вигляді, її зв’язок з науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій, де йдеться про вирішення даного питання, виокремлення раніше не вирішених частин загальної проблеми, котрій дана стаття присвячена; формулювання цілей статті; виклад основного матеріалу дослідження з обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки з даного дослідження; перспективи подальшого дослідження.
Обов’язковим є список використаної літератури (не менше 8-ми джерел; на кожну позицію у бібліографічному списку має бути посилання в тексті статті), яким автор послуговується під час написання матеріалу, що оформляється як ЛІТЕРАТУРА. Вона подається в алфавітному або порядку цитування. Посилання на наукову літературу подаються за зразком [5, 87], де 5 – номер джерела за списком літератури, 87 – сторінка. Посилання на декілька наукових видань оформляються таким чином: [3, 145; 7, 25; 5, 348].
Видання описується відповідно до ДСТУ ГОСТ 7.1 : 2006. Вони розміщуються в алфавітному порядку – спочатку вітчизняні, далі  – зарубіжні.
Слова української та російської мов скорочуються в бібліографічному описі згідно з ДСТУ 3582–97 та ГОСТ 7.12–93.
Разом із матеріалом необхідно подати рецензію, яка має бути підписана рецензентом та завірена печаткою.
Після статті обов’язкові дата подання рукопису до редакції, підписи авторів (співавторів). Також додаються дані про авторів (співавторів): ім’я,  прізвище, посада за місцем роботи (повна назва організації), контактний телефон, електронна пошта, за наявності вчене звання, науковий ступінь.
Матеріали приймаються у вигляді файлів у текстових редакторах МS Word for Windows (шрифт – Тіmеs Nеw Rоmаn, розмір шрифту – 14, міжрядковий інтервал одинарний, поля: ліве – 2,5 см; верхнє, нижнє,  праве – 1,5 см) електронною поштою або на електронних носіях. Електронна адреса редакції: slovo@oippo.if.ua
Файли обов’язково мають супроводжуватися роздрукованим варіантом. Графіки й малюнки повинні бути виконані чітко (в електронному варіанті).
Рисунки і фотографії подаються в тексті статті.
Для побудови графічних рисунків використовуються графічний редактор, вбудований у Word for Windows.
Підписи до рисунків і таблиці набираються шрифтом Тіmеs Nеw Rоmаn, кегель 12. Для набору формул використовується вбудований у Word for Windows редактор формул Equation 3.0.
Формули компонують так, щоб вони вміщались у формат полоси набору.

Рукописи, які не відповідають викладеним вимогам, редакцією не приймаються.

Комментариев нет:

Отправить комментарий